Podstrona testu #4

Arktur przechodzi przez zenit na szerokości geograficznej Hawajów. Dzięki temu polinezyjscy nawigatorzy mogli odnajdywać te wyspy na Pacyfiku. Dla współczesnej astronomii Arktur to pierwsza gwiazda, u której stwierdzono ruch własny. Odkrycia dokonał w 1718 roku Edmund Halley porównując ówczesne obserwacje z dawnymi.

Od czasów Ptolemeusza Arktur przemieścił się o ponad stopień na południe, dalej od środka konstelacji. Ma 25 razy większą średnicę niż Słońce. Wiek gwiazdy jest oceniany na 5,9 do 8,6 miliarda lat.

Według pomiarów Hipparcosa Arktur jest gwiazdą podwójną, ale wciąż brak jest ostatecznych wyników potwierdzających to odkrycie.

Trochę więcej

Co więcej, w 2016 roku podczas Czarnego Protestu kobiety były na ulicach prawie same, teraz mężczyźni stanowią co najmniej 15-20 proc. uczestników protestów w ciągu dnia, a wieczorem ta proporcja sięga 40-50 proc.

Tym razem hasła "Kiedy państwo nas nie chroni, swoje siostry będę bronić" niosą na transparentach zarówno kobiety, jak i mężczyźni, co bardzo zmienia i poszerza ich wydźwięk. Na ulicach widzę siostrzeństwo rozumiane jako ruch kobiet różniących się wiekiem, doświadczeniem, ale działających w imię wspólnych wartości, za którymi wreszcie stanęli murem ich bracia, partnerzy, ojcowie.

Zadbane paznokcie niekoniecznie muszą być efektem stałych wizyt u manicurzystki. W zaciszu domowym również można wyhodować piękne i zdrowe paznokcie, bez stosowania skomplikowanych preparatów. Wystarczy znajomość domowych sposobów na twarde paznokcie i regularne ich stosowanie.

Jeśli zastanawiasz się co na wzmocnienie paznokci będzie najbardziej skuteczne, to przede wszystkim przyjrzyj się temu, w jaki sposób pielęgnujesz swoje dłonie. Prawidłowe nawyki pielęgnacyjne to ważny krok na drodze do uzyskania pięknych i zdrowych paznokci.