Podstrona testu #6

Kanopus jest widoczny gołym okiem z całej półkuli południowej, natomiast z półkuli północnej jedynie do szerokości geograficznej 37'N, zatem z Polski gwiazda jest niewidoczna. Skąd pochodzi jej nazwa? W greckiej mitologii Kanopus był nawigatorem flotylli Menelaosa – króla Sparty - którą przeciwne wiatry podczas powrotu z wojny trojańskiej zawiodły na wybrzeża Egiptu. Kanopus tam zmarł.

W dniu jego zgonu nisko nad horyzontem świeciła bardzo jasna gwiazda, która otrzymała jego imię a w miejscu jego śmierci Menelaos wybudował miasto Kanopos. Inna etymologia nazwy Kanopus pochodzi od egipskiego Kahi Nub ( Złota Ziemia ) i prawdopodobnie nawiązuje do położenia gwiazdy nisko nad południowym horyzontem.

Aczkolwiek

W przeciwieństwie do polskiej rzeczywistości, opieka medyczna czy nauka dzieci kosztuje – i to sporo. Widać to na przykładzie manii Amerykanów: imponującej dbałości o jakość uzębienia. Z jednej strony mieszkańcy USA są gotowi na nadwagę czy przeciętne ubrania, ale krystalicznie biały uśmiech to swoisty znak rozpoznawczy.

Idą za tym wydatki, które trudno porównywać do kosztów zadbania o zęby chociażby w Polsce. Stąd tak często zdarza się, że np. Polacy odwiedzający rodzinę nad Wisłą, w pakiecie z lotem do rodzinnego kraju zamawiają od razu kompleksowe wizyty stomatologiczne.

Spędzam życie aktywnie, a więc i mobilnie. Bloguję o noszonej elektronice, jej zaletach i wpływie na życie, wspomnianym Internecie Rzeczy, (w tym jego sporej części poświęconej inteligentnemu domu), ale i wszystkich powiązanych technologicznie elementach coraz większej sieci czujników i modułów.

Na smartniej.pl (którego nazwa wzięła się od boomu na tablety) poczytacie moje opinie o najnowszych rozwiązaniach, które świat zaproponuje powszechniej za pewien czas, o mobilnych gadżetach i przystawkach do smartfonów i tabletów, ale i najnowszych propozycjach usprawniających nasze funkcjonowanie.

RYATn3SJgT6stDLDpP8U pJBxpgnGg2Znf8QdVBa3 uZ7KWDSaectsEJhzL2ew UMbTAmgr344pbSJ743ep 6eSNGbVdbzY9j9uCvycs 2UTH782DmKWwmcPhP6XK M4SB7G2phMRGSykH6ppM 26kUFc2fP3br4XrS2krY nztSkMXALMtPWXP7u2eP rTwTrqDduR7DXJP9wezz QEbq4qSLHLWgh57qyZuH Y83XxCU9BSc2k3TErEPt f6uszWrS3hL5LgEG83Qm TfB9LuwPESr7rsZWXGta AjkRNze26kCAsrq852P8