Podstrona testu #7

Oddalony o 8,6 lat świetlnych od Ziemi Syriusz jest z niej widoczny od końca sierpnia do końca marca. Syriusz, oglądany gołym okiem wygląda jak pojedyncza gwiazda. W rzeczywistości jednak jest gwiazdą podwójną – składa się z jasnej, białej gwiazdy określanej jako Syriusz A oraz towarzyszącego jej białego karła, znanego jako Syriusz B.

Kanopus to druga po Syriuszu pod względem jasności gwiazda nocnego nieba. Położona w gwiazdozbiorze Kila jest oddalona od Słońca o około 309 lat świetlnych. Ze względu na dużą jasność i dogodne położenie na sferze niebieskiej, Kanopus jest często wykorzystywany jako punkt orientacyjny dla urządzeń nawigujących statki kosmiczne.

Co więcej

Na początku pisałam wyłącznie o życiu w Stanach. W końcu miałam tam spędzić tylko rok^^ Pisałam tu o moich podróżach po USA oraz spostrzeżeniach dotyczących amerykańskiej kultury i życia codziennego. Później okazało się, że równie chętnie czytacie wpisy na różne inne tematy. Wpisy lifestylowe pojawiały się coraz częściej i były czytane tak samo chętnie jak ciekawostki z Ameryki. Robiłam też małe zmiany wyglądu strony, a w końcu podjęłam także decyzję o przenosinach bloga z blogspota na wordpress.

Blogowanie jest przyjemne. Bardzo lubię, jak słowa same wypływają spod klawiatury mojego wysłużonego laptopa. Lubię jak łapie mnie natchnie i totalnie zatapiam się w mojej blogowej bajce. Przyjemność znalazłam także w fotografowaniu.

Cieszę się z każdego, nawet najmniejszego postępu. Choć wiem, że przede mną jeszcze sporo nauki, to odkrywanie kolejnych tajemnic tej sztuki jest pasjonujące. Do tego gdy czytam miłe komentarze, odnośnie wpisu, czy zdjęcia, wtedy już wiem po co to wszystko.

RYATn3SJgT6stDLDpP8U pJBxpgnGg2Znf8QdVBa3 uZ7KWDSaectsEJhzL2ew UMbTAmgr344pbSJ743ep 6eSNGbVdbzY9j9uCvycs 2UTH782DmKWwmcPhP6XK M4SB7G2phMRGSykH6ppM 26kUFc2fP3br4XrS2krY nztSkMXALMtPWXP7u2eP rTwTrqDduR7DXJP9wezz QEbq4qSLHLWgh57qyZuH Y83XxCU9BSc2k3TErEPt f6uszWrS3hL5LgEG83Qm TfB9LuwPESr7rsZWXGta AjkRNze26kCAsrq852P8